جستجو
کفپوش سه بعدی خودرو

کفپوش سه بعدی خودرو چیست؟

در این مقاله می خوانید ...

احتمالا شنیده اید که در برزیل کودکان فوتبالیست به دنیا می‌آیند، این قضیه درباره مازندران و کُشتی نیز صادق است و حتی درباره خودرو و کفپوش آن نیز صدق می‌کند! در جهان، خودرو ها در حالی که نیازمند به کفپوش هستند تولید می‌شوند، هرچند که احتمالا در خارج هم مانند زِه پراید جزو آپشن ها قرار می‌گیرند. در واقع مانند همان قضیه اول مرغ بوده یا تخم مرغ است؛ کسی نمی‌داند اول کفپوش خودرو بوده یا کف خودرو! در این مقاله قصد داریم شما را با کفپوش سه بعدی خودرو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

کفپوش سه بعدی خودرو چیست؟

کفپوش سه بعدی خودرو، نوعی کفپوش است که طراحی سه بعدی داشته و در نتیجه به دلیل انحنایی که هنگام روی کار قرار گرفتن به خود می‌گیرد، ظاهر بسیار جذاب تری نسبت به کفپوش های معمولی خواهد داشت. نکته خاص کفپوش سه بعدی خودرو این است که برخلاف کفپوش های معمولی که اندازه خودرو با روش های سنتی محاسبه می‌شد و در نتیجه محصول کاملا قالب خودرو نبود، به دلیل اینکه کف ماشین با لیزر اسکن می‌شود، در نتیجه کفپوش نیز کاملا قالب و دقیقا اندازه خودرو تولید می‌شود.

کفپوش سه بعدی خودرو چیست؟

مزایای خرید کفپوش سه بعدی خودرو چیست؟

حال که دانستیم کفپوش سه بعدی خودرو چیست؟ به بحث بعدی می‌پردازیم. وجود کفپوش سه بعدی خودرو مزیت های زیادی دارد که شناخت دقیق آن ها می‌تواند در تهیه محصول مناسب خودرو شما کمک کند. مزایای خرید کفپوش خودرو فقط منتهی به این موارد نمی‌شود و هرکس می‌تواند نظر شخصی خودش را بزرگترین مزیت خرید کفپوش سه بعدی بپندارد و واقعا هم بزرگترین مزیت کفپوش سه بعدی خودرو، مطابق سلیقه شما بودن است. در این قسمت سعی داریم تا شما را با 7 مزیت کفپوش های سه بعدی آشنا کنیم. همچنان با ما بمانید.

 • نصب آسان کفپوش سه بعدی خودرو

یکی از مزایای کفپوش سه بعدی خودرو، نصب آسان آن ها نسبت به کفپوش های یک تکه و ساده است. در واقع کسی که قبلا یک بار زحمت انداختن کفپوش های ساده را به جان خریده باشد، برای خرید کفپوش سه بعدی خودرو لحظه ای درنگ نمی‌کند. این موضوع وقتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که شما بخواهید دائم کفپوش ها را برداشته و دوباره نصب کنید. یکی از مشاغلی که زیاد با برداشتن و جا انداختن کفپوش خودرو رو به رو است، کارگران کارواش می‌باشند که برای شستشو باید در یک روز چندین و چند کفپوش را در بیاورند و بشورند. اگر کفپوش خودرو سه بعدی نباشد این کار بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود.

 • محافظت در برابر خط و خش و ساییدگی

مزیت دیگر کفپوش سه بعدی خودرو، محافظت از خودرو در مقابل خط و خش و انواع ساییدگی ها است. در اینجا کفپوش مانند یک زره قوی که بدن یک سرباز را در مقابل زخم شدن محافظت می‌کند، کفپوش سه بعدی خودرو نیز کمک می‌کند تا در صورت سقوط اجسام تیز و بُرنده، خودرو شما دچار آسیب نشود. این موضوع وقتی نمود بیشتری پیدا می‌کند که شما با خانواده خود به مسافرتی می‌روید و هر از گاهی نیاز به استفاده از کارد پیدا می‌کنید، در این مواقع به دلیل سرعت زیاد ماشین، تکان خوردن ماشین شدیدتر است و امکان افتادن کارد روی کف خودرو بیشتر می‌شود که کفپوش در مقابل این موضوع مقاومت می‌کند. نکته دیگر، محافظت کفپوش سه بعدی از خودرو در برابر ساییدگی می‌باشد. منظور از ساییدگی، کشیده شدن طولانی مدت کفش روی کفپوش خودرو است که اگر از کفپوش سه بعدی استفاده نشود، ممکن است کف ماشین شما از بین برود، مخصوصا اگر کف خودروی شما موکتی باشد که در این صورت، به احتمال بسیار قوی، قسمت هایی که بیشتر پا خورده اند آسیب بیشتری می‌بینند.

 • جلوگیری از پخش سر و صدای اضافی

یکی از مزیت های مهم کفپوش سه بعدی خودرو، پخش نشدن سر و صدای اضافی در اتاق است. منظور از سر و صدا، صداهایی است که از بیرون ماشین هنگام رانندگی به گوش می‌رسد. در واقع بدون وجود کفپوش سه بعدی، ممکن است صداهای مختلفی مانند ترمز، عبور از دست انداز یا چاله، برخورد سنگ ریزه به کف ماشین و حتی صدای حرکت چرخ روی آسفالت به گوش برسد که می‌تواند آزار دهنده باشد اما کفپوش های سه بعدی به دلیل اینکه کاملا قالب و فیت خودرو هستند، تمام منافذ کف خودرو را پر می‌کنند و در نتیجه این صداها داخل اتاق ماشین پخش نمی‌شوند.

 • تمیز ماندن کف خودرو

یکی از مهمترین مزایای کفپوش ها، علی الخصوص کفپوش سه بعدی خودرو، تمیز ماندن خودروی شماست؛ چرا که بدون کفپوش، پس از زمان کوتاهی، کف ماشین شما پر از آشغال خواهد شد. در صورتی که شما از کفپوش استفاده نکنید، برای تمیز کردن کف ماشین باید متحمل زحمت و حتی هزینه شوید! چرا که یا باید خودتان، مدت زمان بسیار زیادی را صرف تمیز کردن تمام گوشه و کناره های کف خودرو کنید که قطعا زمان زیادی از شما خواهد گرفت یا به کارواشی بروید تا با دریافت هزینه، اقدام به تمیز کردن کف خودروی شما بکنند. حال این موضوع را مقایسه کنید با یک بار خریدن کفپوش و آسودگی خیال بابت تمیز ماندن کف خودرو تا سال های طولانی.

تمیز کردن کفپوش سه بعدی خودرو

 • زیبا تر کردن خودرو

یکی از مزیت های خرید کفپوش سه بعدی خودرو، زیبا تر شدن خودروی شماست. البته شاید فکر کنید این مساله تاثیری در زیبایی خودروی شما ندارد اما کافی است طرحی زیبا و منحصر به فرد و رنگی متناسب با روکش صندلی و رنگ خودرو خود تهیه کنید تا از جلوه ای که کفپوش سه بعدی به خودروی شما می‌دهد متعجب شوید! در ضمن، به دلیل انحناهایی که کفپوش سه بعدی برای قرار گرفتن روی برآمدگی های خودرو دارد، امکان طراحی انواع شکل های گوناگون روی آن ساده است و در نتیجه طرح های کفپوش ها، تنوع زیادی دارند که بسته به سلیقه خود می‌توانید آن ها را تهیه کنید.

 • راحتی سرنشینان

از دیگر مزایای خرید کفپوش سه بعدی خودرو، می‌توان به راحتی سرنشینان در ماشین اشاره کرد! شاید این مورد برای شما تعجب برانگیز باشد اما کفپوش های زیبا و خوشرنگ، مانند فرش های زیبا در یک خانه که باعث آرامش ذهنی ساکنان آن می‌شوند، به داشتن آرامش ذهنی سرنشینان کمک می‌کند. از طرفی اگر عادت به کشیدن پای خود روی زمین داشته باشید، کفپوش سه بعدی کمک می‌کند تا پای شما به راحتی روی کف خودرو حرکت کند، در صورتی که بدون وجود کفپوش، باید کشیده شدن پای خود روی یک سطح اصطکاک دار را تحمل کنید!!!

 • شستشوی آسان

یکی از مزیت های خرید کفپوش سه بعدی خودرو، شستشوی آسان کف خودرو است، یعنی شما می‌توانید تنها با یک دستمال مرطوب، به سادگی کفپوش خود را تمیز کنید. در حالی که اگر از کفپوش استفاده نکنید، خود تمیز کردن کف ماشین یک پروسه طولانی است که همانطور که گفتیم نیازمند هزینه و زمان است.

شستشوی کفپوش سه بعدی خودرو

ویژگی های کفپوش سه بعدی خودرو

حال که با مزایای خرید کفپوش سه بعدی آشنا شدید، در این بخش به بررسی ویژگی های کفپوش سه بعدی خودرو می‌پردازیم تا بدانیم بهترین کفپوش ها، چه ویژگی هایی دارند. همچنان همراه ما بمانید.

 • ضربه گیری کفپوش سه بعدی خودرو

کفپوش سه بعدی خودرو باید بتواند به صورت کاملا موثر، ضربه ها و انواع ارتعاشات را جذب کند تا به خودرو و راننده آسیبی وارد نشود. در واقع یکی از مهمترین ویژگی هایی که یک کفپوش باید داشته باشد، جلوگیری از آسیب رسیدن به هرچیزی است که زیر کفپوش قرار می‌گیرد.

 • مقاومت در برابر سایش کفپوش سه بعدی

یکی از ویژگی های مهم کفپوش سه بعدی خودرو، باید مقاومت آن در برابر سایش باشد. در صورتی که کفپوش از مواد بی کیفیت تولید شده باشد، می‌تواند به سرعت آسیب دیده و دچار خرابی و از بین رفتن بشود.

 • مقاومت در برابر رطوبت و دما

از دیگر ویژگی های مهم کفپوش سه بعدی خودرو، می‌توان به مقاومت در برابر رطوبت و دما اشاره کرد. این مورد مخصوصا در مناطقی که برف و باران زیاد در آن ها می‌بارد و یا دمای هوا بسیار زیاد و یا بسیار کم است حائز اهمیت می‌باشد؛ چرا که در غیر این صورت، در دماهای پایین و بالا دچار آسیب خواهد شد و یا کاملا یا بخش هایی از آن از بین می‌روند. همچنین وجود رطوبت در هوا یا بارش زیاد برف و باران سبب می‌شود که کفپوش های بی کیفیت به سرعت از بین بروند.

کفپوش سه بعدی خودرو ضد آب

 • ایمنی کفپوش سه بعدی خودرو

کفپوش سه بعدی خودرو باید قابلیت ایمنی را داشته باشد! این ایمنی می‌تواند شامل هرچیزی که بتواند در خودرو نفوذ کند باشد. برای مثال کفپوش اگر کاملا اندازه و قالب خودرو باشد، می‌تواند در برابر نفوذ باد به اتاق جلوگیری کند. مانع از ورود گرد و خاک شدن هم از دیگر وظایف کفپوش های سه بعدی با کیفیت می‌تواند باشد. همچنین اگر کفپوش روی کف خودرو بلغزد، ممکن است لای در گیر کند و باعث شود در کامل بسته نشود و در این صورت ممکن است حتی سارقان بتوانند وارد خودروی شما شوند. بنابراین می‌بینیم که قالب خودرو بودن کفپوش چقدر مهم است.

انواع مختلف کفپوش سه بعدی خودرو

کیفیت جنس کفپوش سه بعدی خودرو، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همانطور که می‌دانید، جنس های بی کیفیت ممکن است به سادگی از بین بروند و تمام هزینه ای که کرده اید به هدر برود. در این قسمت قصد داریم تا شما را با جنس انواع کفپوش سه بعدی خودرو آشنا کنیم و به بررسی هرکدام از آن ها بپردازیم. پس به ادامه مطلب توجه کنید.

 • کفپوش چرمی سه بعدی خودرو

بهترین جنس کفپوش سه بعدی خودرو، جنس چرمی می‌باشد که هم از لحاظ کیفیت از بقیه جنس های کفپوش بهتر است و هم از زیبایی خاصی بر خوردار است و حس لوکس بودن را به راننده و سرنشینان القا می‌کند. همچنین کفپوش های چرمی لطیف تر هستند و هنگام تماس با پوست، حس لطافت خاصی به شخص می‌دهند. همچنین کفپوش های چرمی عمر بسیار طولانی تر و دوام بیشتری دارند و تا سال های طولانی خیالتان از جانب کفپوش خودروتان راحت است. تمام کفپوش های فروشگاه کارمت التیمیت، از جنس چرم با کیفیت ایرانی تولید شده اند.

 • کفپوش پی وی سی سه بعدی خودرو

از دیگر انواع کفپوش های سه بعدی خودرو، کفپوش pvc می‌باشد که از نوعی پلاستیک با کیفیت تولید شده اند. این کفپوش ها مقاومت خوبی در برابر خراش و ساییدگی دارند و همچنین می‌توانند عمر مفیدی از خود به جای بگذارند.

 • کفپوش روزنه ای

این نوع کفپوش ها از موادی ساخته شده اند که باعث تازگی هوای اتاق می‌شوند! در واقع این کفپوش ها دارای اسلات های خنک کننده ای هستند که در قسمت هایی از کفپوش نصب می‌شوند که نزدیک جداره های در قرار می‌گیرد و باعث گردش هوای تمیز در اتاق ماشین می‌شوند.

 • کفپوش لاتکس

از دیگر انواع کفپوش های خودرو، کفپوش های لاتکس هستند که مقاومت بسیار بالایی در شرایط مختلف محیطی دارند. این کفپوش ها معمولا ضد آب هستند و همچنین دارای بوی مطبوعی نیز می‌باشند. مقاومت در برابر اشعه UV از دیگر ویژگی های این نوع کفپوش است.

کفپوش سه بعدی خودرو

 • کفپوش نمدی

کفپوش های نمدی یا موکتی، نوع دیگری از کفپوش ها هستند که از قیمت بسیار پایین تری نسبت به دیگر انواع کفپوش ها برخوردار هستند. البته شستشوی این کفپوش ها بسیار سخت است و حتی در بسیاری از موارد غیر قابل شستشو می‌باشند؛ چرا که پرز های آن ممکن است از بین بروند و تنها تکه ای پارچه بی کیفیت و خراب روی دست شما بماند.

قیمت و خرید کفپوش سه بعدی خودرو

قیمت کفپوش سه بعدی خودرو با توجه به کیفیت مواد اولیه، ویژگی های مختلف مانند ضد آب بودن، ضد خش بودن، مقاومت در برابر دما و رطوبت، مقاومت در برابر مواد شوینده و نوع دوخت، رنگ و طراحی آن گذاشته می‌شود و هر چقدر ویژگی های بهتری داشته باشد، گران تر خواهد بود. برای خرید کفپوش سه بعدی می‌توانید به فروشگاه کارمت التیمیت اعتماد کنید. جنس چرم بسیار با کیفیت، دوخت دو طرفه نوار کفپوش و ضد آب بودن و ضد خش بودن تمامی محصولات و همچنین تنوع رنگی گسترده، یعنی 81 ترکیب رنگی مختلف و طراحی منحصر به فرد و جذاب می‌تواند از دلایل انتخاب کفپوش های کارمت التیمیت باشد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با کفپوش سه بعدی خودرو آشنا کنیم و بدانیم که اصولا کفپوش سه بعدی خودرو چیست؟ و سپس با انواع آن آشنا شویم و همچنین مهمترین مزایا و ویژگی های آن را بررسی کنیم. فروشگاه کارمت التیمیت، یکی از بهترین تولید کنندگان کفپوش های سه بعدی ایران است که محصولات خود را با بهترین چرم ایرانی تولید کرده و برای دوخت آن از دستگاه های با کیفیت استفاده می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *