جستجو

PCM خودرو چیست؟

در این مقاله می خوانید ...

PCM خودرو چیست؟

یکی از قطعات مهم خودرو که وظیفه ارسال اطلاعات به سیستم های مختلف را دارد، PCM یا ماژول کنترل قدرت می باشد. آیا یا این قطعه و عملکرد آن آشنایی دارید؟ با فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت جنیون همراه شوید تا بدانید ماژول کنترل قدرت (PCM) خودرو چیست؟

ماژول کنترل قدرت خودرو (PCM) چیست؟

image 68

ماژول کنترل قدرت پیشرانه یا PCM ،یک قطعه پیچیده از ماشین آلات می باشد. این قطعه داده ها را از یک سری سنسور دریافت می کند. ای سی ام (ECM) و تی سی ام (TCM) هر دو سیستم هایی هستند که PCM بر عملکرد آن نظارت می کند. پی سی ام ، داده های جمع آوری شده را تجزیه و تحلیل می کند. در واقع از اطلاعات برای کنترل سیستم احتراق، انژکتورهای سوخت و غیره استفاده می کند. اگر  PCM خودرو شما دچار مشکل شود، باید انتظار برخی مشکلات جدی را داشته باشید.

ماژول کنترل قدرت خودرو چگونه عمل می کرد؟

فرقی نمی کند شورلت سوار هستید یا فورد، رله PCM در آنها مشابه است. این در واقع مغز ماشین است و هر چیزی را در وسیله نقلیه کنترل می کند. خرابی کامپیوتر خودرو یک مشکل بزرگ برای شماست. مشکلات در این سیستم بدان معناست که نمیتواند پیغام ها را به موقع به سایر سیستم ها بفرستد. یک پی سی ام خراب، پس از مدتی تسمه تایم و سایر قطعات خودرو را از کار خواهد انداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *