جستجو

مشکل استارت ماشین میتونه یکی از این موارد باشه

در این مقاله می خوانید ...

مشکل استارت ماشین میتونه یکی از این موارد باشه

مشکل استارت خوردو؛ چرا سرعت استارت ماشینم کم شده؟

اگر به تازگی متوجه شده اید که سرعت استارت ماشین تان پایین آمده است، باید مشکلات مختلف را در آن بررسی کنید. خوشبختانه راهکار های زیادی وجود دارد که سریع مشکل را پیدا کنید که در این قسمت از دانستنی های خودرو دلایلی را به شما معرفی می کنیم تا زودتر به پاسخِ خود برسید.

مشکل باتری

باطری مدام در حال شارژ شدن و خالی کردن شارژ است‌. در طول زمان این پروسه باعث ایجاد مشکلات داخل باتری می‌ شود که ممکن است آن را از داخل خراب کند. هنگامی که این اتفاق می‌ افتد، باتری نیاز به زمان بیشتری دارد تا نیرو و قدرت کافی را تولید کند و ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد تا ماشین استارت بخورد. می‌ توانید این مشکل را در باتری بررسی کنید. شاید باتری ضعیف شده است که در صورت نیاز؛ باید آن را تعویض کنید.

باتری ماشین

اختلال در سیستم شارژ ماشین

سیستم شارژ ماشین قدرت باتری را تامین می کند. اگر این سیستم دچار نقص یا مشکل شده باشد، نمی تواند نیروی کافی را برای باتری فراهم کند و در نتیجه توانایی شارژ باتری را مختل کرده و ممکن است نقص ایجاد کند که در چنین حالتی توصیه می شود به یک مکانیک حرفه ای مراجعه کنید و در صورت نیاز دینام خودرو را تعویض کنید.

مشکل استارتر

اگر استارتر در ماشین مشکل داشته باشد، ممکن است زمانِ استارت زدن، بیش از حد نیاز طول بکشد که این باعث مشکل در موتور هم شده و باعث می شود که موتور حرکتی استارتر با سرعت کم تری چرخش کند و همین باعث می شود تا زمانی که استارت می زنید، سرعت بالایی را احساس نکنید و همه چیز کندتر پیش برود.

استارت

مشکل سیم کشی

دو عدد سیم وجود دارد که استارتر ماشین به آن نیاز دارد تا بتواند کار خود را درست انجام دهد. یکی از سیم ها استارتر را به باطری وصل می‌ کند. یکی دیگر به عنوان یک سیگنال عمل می‌ کند و تشخیص می دهد که چه زمانی کلید، ماشین را روشن می کند و استارت شروع به کار می کند. این سیم ها ممکن است دچار خوردگی و شکنندگی شوند و نتوانند نیروی کافی را ایجاد کنند و باعث سیگنال ضعیف می‌ شوند و همین باعث کند شدن سرعتِ روشن نشدن ماشین خواهد شد.

دمای پایین

باطری ماشین جریان برق کم تری را در هوای سرد نسبت به هوای گرم تولید می کند و به خاطر این موضوع است که دمای پایین باعث کاهش سرعت واکنش شیمیایی تولید شده در این جریان می شود. باتری سرد نمی تواند به اندازه باتری گرم، همان مقدار انرژی تولید کند؛ بنابراین اگر می خواهید که در فصل سرما رانندگی کنید، کمی باید صبر کنید تا ماشین استارت بخورد. پارک کردن ماشین در پارکینگ معمولاً این تایم را کاهش می‌ دهد، زیرا فضای پارکینگ گرم تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *