جستجو

راهکارهایی برای افزایش گرمای بخاری خودرو | با این نکات از بخاری خودرو بهترین بهره را ببرید

در این مقاله می خوانید ...

راهکارهایی برای افزایش گرمای بخاری خودرو | با این نکات از بخاری خودرو بهترین بهره را ببرید

فصل زمستان از راه رسیده است و هوا هر روز به سمت سردتر شدن حرکت می کند. در این شرایط بخاری خودرو اولین انتخاب برای گرم شدن درون وسیله نقلیه به شمار می آید و باید بهترین عملکرد خود را در این فصل نشان دهد.

بخاری خودرو - بخاری ماشین

فصل زمستان شده است و سیستم تنظیم هوای خودرو پس از طی کردن چند ماه استراحت حالا باید گرمایش خودرو را تامین کند. معمولا در فصل‌های بهار و پاییز استفاده کمتری از سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو می‌شود ولی در تابستان و زمستان فشار زیادی به آن وارد می‌شود. برخی راننده‌ها همیشه شکایت دارند که سیستم گرمایشی خودروی آن‌ها به خوبی کار نمی‌کند و همیشه با اختلال همراه است. در این گزارش قصد داریم به شما کمک کنیم تا بیشترین بهره را از بخاری خودرو در این فصل سرما ببرید.

حرکت کنید

خودروهای امروزی به زمان زیادی برای گرم شدن قبل از حرکت نیاز ندارند اما گرم شدن موتور خودرو باز هم در همه خودروها مدتی زمان می‌برد و در صورت حرکت کردن خیلی سریع‌تر موتور گرم خواهد شد. برای گرم شدن موتور و همچنین گرم شدن بخاری باید حرکت کنید، هرچه زودتر حرکت کنید، موتور زودتر کار کرده و سریع‌تر گرم می‌شود.

کلید A/C را روشن کنید

بسیاری به خیال اینکه A/C تنها برای سرد کردن خودرو به کار می‌رود از آن در زمستان استفاده نمی‌کنند. اما واقعیت چیز دیگری است. استفاده از کلید A/C باعث روشن شدن کمپرسور تهویه هوا می‌شود و به همین سبب رطوبت موجود در فضای کابین کمتر خواهد شد. خاموش کردن این دکمه در اکثر مواقع باعث بخار گرفتن شیشه‌ها می‌شود. حتی زمانی که هوای گرم در خودرو می‌خواهید این کلید را روشن کنید و اجازه دهید رطوبت هوا از بین برود و هوای بهتری را تنفس کنید. زمانی که هوای بیرون خیلی سرد باشد، کمپرسور فعالیت چندانی ندارد و به صورت خودکار روشن و خاموش خواهد شد و فشار زیادی به موتور خودرو وارد نمی‌کند.

کمی پنجره را باز کنید

اگر چندین مسافر در خودرو دارید و بخاری را روشن کرده‌اید، حتی روشن کردن کلید A/C هم نمی‌تواند بخار شیشه‌ها را از بین ببرد. از آنجا که بخار بر روی شیشه می‌تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد بهتر است یک پنجره را کمی بازتر کنید تا هوای داخل خودرو جریان داشته باشد و در عین گرم ماندن بخار شیشه‌ها نیز از بین برود.

بخاری مجانی است

در تابستان روشن کردن کمپرسور یا کلید A/C به خاطر گرم بودن هوای بیرون و فشاری که به موتور خودرو وارد می‌شود برای بسیاری به صرفه نیست چرا که مصرف سوخت را چندین برابر می‌کند اما در زمستان حتی روشن کردن این کلید هم مصرف را بالا نمی‌برد. در ضمن در یاد داشته باشید که بخاری نیاز به تولید گرما ندارد و گرمای خود را از موتور خودرو می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *