جستجو

بهترین راه‌های سفر از تهران به مشهد

در این مقاله می خوانید ...

بهترین راه‌های سفر از تهران به مشهد

بهترین راه‌های سفر از تهران به مشهد

سفر به معنای رفتن به مکانی خارج از محل سکونت خود است. تفریح، کار، تحصیل و یا زیارت دلایل مختلف سفر هستند که باعث می‌شوند افراد شهر خود را به‌خاطر آن ترک کنند. دغدغه اکثر مسافران روش طی‌کردن مسیر خواهد بود. بودجه، زمان و علاقه عواملی هستند که بر نحوه طی‌کردن مسیر تأثیر می‌گذارند. راه‌های زمینی، هوایی و ریلی روش‌های مختلف سفر از تهران به مشهد است. مسافران با تهیه بلیط اتوبوس ، هواپیما و قطار می‌توانند سفر خود را آغاز کنند. این مطلب در مورد بهترین راه‌های سفر از تهران به مشهد است اگر شما هم به دنبال بهترین راه سفر هستید با ما همراه باشید.

سفر هوایی از مشهد به تهران

سفر هوایی سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای سفر از تهران به مشهد است. با هواپیما مسافران می‌توانند مدت‌زمان پیمودن مسیر را به حداقل برسانند. فاصله هوایی شهر تهران تا مشهد ۷۴۱ کیلومتر برآورده شده است و طول پرواز حدود یک ساعت و ۲۵ دقیقه از طرف فرودگاه‌های ایران اعلام شده است. باید توجه داشت که این زمان تخمین شده نسبت به  شرایط جوی و نوع هواپیما مسافربری تغییر خواهد کرد. قیمت بلیط هواپیمای تهران به مشهد نیز بسته به شرکت هواپیمایی، کلاس پروازی و زمان سفر بستگی دارد.

مسافران از فرودگاه تهران به آدرس میدان آزادی، خیابان معراج، فرودگاه بین‌المللی مهرآباد سوار بر هواپیما و در فرودگاه مشهد به آدرس بلوار فرودگاه، فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد از هواپیما پیاده خواهند شد. نکته قابل‌توجه قیمت بلیط هواپیمای تهران به مشهد در روزهای تعطیل و ایام پیک سفر بالاتر خواهد بود. این روش سفر برای مسافرانی که تمایلی به پرداخت هزینه بالا ندارند مقرون‌به‌صرفه نیست آن‌ها می‌توانند با تهیه یک بلیط اتوبوس و یا قطار سفر خود را آغاز کنند. 

1.jpg

سفر ریلی از مشهد به تهران

راه ریلی سفر از تهران به مشهد یکی از محبوب‌ترین راه‌های سفر به این شهر مشهد به شمار می‌آید. فاصله ریلی تهران تا مشهد تقریباً ۹۲۶ کیلومتر برآورده شده است. زمان طی‌کردن این فاصله به نوع قطار بستگی دارد که تقریباً با قطارهای تندرو ۸ ساعت در مسیر به سر می‌برند و با قطارهای معمولی حدوداً ۱۱ ساعت این سفر طول خواهد کشید. قیمت بلیط قطار تهران به مشهد نیز به نوع قطار، کلاس کوپه، و زمان سفر بستگی دارد. تفاوت بین بلیط اتوبوس و قطار بسیار است پس باید بودجه خود را در زمان سفر در نظر بگیرند. 

مزایای سفر ریلی از تهران به مشهد مقرون‌به‌صرفه، راحتی، ایمنی بودن و امکان توقف در مسیر است. بلیط قطار نسبت به هواپیما ارزان‌تر خواهد بود. از نظر امکانات قطارهای مسافربری مدرن و مجهز دارای تهویه‌مطبوع، تلویزیون و سرویس بهداشتی هستند. از لحاظ ایمنی باید گفت که احتمال وقوع حادثه در مسیر ریلی بسیار کم است. یکی از مزایای سفر ریلی امکان توقف در ایستگاه‌های سمنان، شاهرود، نقاب و نیشابور است مسافران می‌توانند در این مدت‌زمان کوتاه از جاذبه‌های گردشگری لذت ببرند. 

2.jpg

سفر زمینی از مشهد به تهران

 در سفرهای زمینی از شهر تهران به مشهد مسافران می‌توانند سفر خود را باتوجه‌به علاقه آغاز کنند آن‌ها می‌توانند با خودروی شخصی یا اتوبوس مسیر تهران تا مشهد را طی کنند هر یک از این راه‌ها مزایای مختص به خود را دارد.

·      سفر با اتوبوس

سفر با اتوبوس از تهران به مشهد یکی از روش‌های مقرون‌به‌صرفه‌ سفر به این شهر مقدس خواهد بود. فاصله زمینی تهران تا مشهد با اتوبوس حدود ۹۰۰ کیلومتر است و مدت‌زمان سفر حدود ۱۱ تا ۱۳ ساعت طول خواهد کشید. مزایای این راه سفر مقرون‌به‌صرفه، ایمنی و راحتی آن است. 

زمانی که مسافران از تهران بزرگ خارج می‌شوند وارد آزادراه تهران ـ مشهد می‌شوند. اولین شهری که با آن روبه‌رو می‌شوند گرمسار است. شهر بعدی سمنان خواهد بود که ۲ ساعت زمان می‌برد تا با اتوبوس به آن برسند. شهرهای دیگر دامغان، شاهرود و سبزوار است. فاصله زمانی شاهرود تا سبزوار ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه برآورد شده است. مسافران با خرید بلیط اتوبوس خود به‌صورت حضوری و یا آنلاین سفر فوق‌العاده‌ای را برای خود به ارمغان خواهند برد. 

·      سفر با خودروی شخصی

سفر با خودرو شخصی یکی از محبوب‌ترین راه‌های سفر از تهران به مشهد است. این سفر حدود ۱۱ ساعت طول می‌کشد. مسافران با خودروی شخصی خود از شهرهای قم، ساوه، همدان، قزوین، و سمنان عبور می‌کنند. آن‌ها می‌توانند از جاذبه‌های گردشگری کوهرنگ، دشت شقایق، دریاچه نمک، و شهر تاریخی کاشان دیدن کنند. 

مزایا این روش کنترل بر زمان سفر، امکان توقف در طول مسیر و راحتی آن خواهد بود. فاصله تهران تا مشهد از استان مازندران حدوداٌ ۱۳۰۰ کیلومتر برآورد شده است که در اکثر مواقع مسافران به خاطر طولانی بودن مسیر و رانندگی زیاد از سفر با خودروی شخصی خود منصرف می‌شود. آن‌ها ترجیح می‌دهند سفر تهران مشهد را به صورت هوایی، ریلی و زمینی آن هم با اتوبوس انجام دهند. 

انتخاب بهترین راه سفر

سریع‌ترین راه برای رسیدن به شهر مشهد آن هم از تهران، سفر با هواپیما است. مسافران با تهیه بلیط به‌صورت حضوری یا آنلاین و رفتن به فرودگاه در کوتاه‌ترین زمان ممکن از تهران به مشهد می‌رسند. حال اگر به دنبال سفری مقرون‌به‌صرفه هستند، سفر با قطار گزینه مناسبی خواهد بود که به‌راحتی با خرید یک بلیط قطار انجام خواهد شد و اما اگر به دنبال سفری با آرامش و لذت بیشتر هستند، سفر با خودرو شخصی گزینه مناسبی است. سفر با اتوبوس نیز جایگاه خود را حفظ کرده است. مسافران با تهیه بلیط اتوبوس تهران مشهد و رفتن به پایانه‌های مسافربری و یا سایت های آنلاین و معتبر سفر خود را می‌توانند آغاز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *